Supply and Material
Name Position
Francis Frimpong Supply Officer
George Owusu Principal Supply Officer
Bikinat Laar Supply Officer
Theresah Kyeraa Senior Storekeeper
Library
Name Position
Mohammed Abdul Principal Librarian
Linda Adiyia Principal Librarian
Joyce Botwe Assistant Librarian
Sick Bay
Name Position
Ernestina Mensah Supervisor Tech Inst.
Rosemay Obeng Caretaker
Transport
Name Position
Mohammed Abukari Principal Driver
Addai Ibrahim Driver Grade II
Attah Alhassan Principal Laboratory Technician
Laboratory
Name Position
Kwame Sampene Driver Grade I
Mike Asamoah Laboratory Technician
John Asane Lab. Asst Grade II
Catering
Name Position
Tetey Mary Principal Domestic Bursar
Millicent Quaye Asst. Domestic Bursar
Constance Aidoo Senior Matron
Ntiriwaa Vivian Matron
Asha Mensah Chief Cook
Mariam Obosu Chief Cook
Dorcas Owusu Chief Cook
Agnes Mensah Chief Cook
Stephen Builsa Chief Cook
Effua Gyeaba Chief Cook
Serwaa Ama Chief Cook
Gyamfua Yaa Chief Cook
Esi Edisina Cook
Sarah Amoako Cook
Diana Arthur Cook
Mary Barnes Cook
Comfort Kwakyewaah Cook
Akua Nimako Assistant Cook
Stella Kwegyir Assistant Cook
Sarah Adomah Assistant Cook
Faustina Amponsah Assistant Cook
Charity Afriyie Assistant Cook
Ahmed Sakina Assistant Cook
Birago Asha Assistant Cook
Amponsah Khadija Assistant Cook
Adutwuwaa Faustina Assistant Cook
Ibrahim Salimatu Assistant Cook
Gilbert Ndinaba Head Pantry Hand
James Otuu Pantry Hand
Haruna Adam Pantry Hand
Abdul-Rahman Abdul Pantry Hand
Anderson Abdul Pantry Hand
Paul Frimpong Pantry Hand
Umar Abdul Pantry Hand
Busanga Salifu Pantry Hand
Ali Yusif Pantry Hand
Tradesmen
Name Position
John Amissah Workshop Superv.
John Mensah Junior Foreman
Yaw Opoku Artisan
W. Baidoo Artisan
Samuel Boateng Tradesman II
Patrick Acquah Trademan Gd II
Agriculture
Name Position
Kingsley Appiah Senior Farm Asst.
Emmanuel Nyame Farm Supervisor
Watchmen
Name Position
Charles Kanjarga Head Watchman
Latif Abdul Head Watchman
Robert Atige Chief Watchman
Awudu Adam Chief Watchman
Awurik Adzubil Day Watchman
Joseph Bosompra Day Watchman
Samuel Mahama Night Watchman
Ayaaru Ayarm Night Watchman
Jacob Apam Night Watchman
Jacob Apambe Night Watchman
Seidu Azumah Night Watchman
Awini Alhassan Night Watchman
Antwi Francis Night Watchman
Bimoba Inusah Night Watchman
Joseph Issifu Senior Watchman
Labourer
Name Position
Fuseini Mahama Headman Labourer
Kofi Abdulai Headman Labourer
Kofi Builsa General Labourer
Osman Amata General Labourer
Builsa Kwame General Labourer
Yeboah Alex General Labourer
Joseph Akatada General Labourer
Amoak Daniel General Labourer
Atongo Abugubele General Labourer
Agieu Sulemana Conservancy Headman
Apurenbase David Conservancy Labourer
Martin Tindani Conservancy Labourer
Administrative Secretariat
Name Position
Bediako Owusu Cerk Gd. I / Gardener
Josephine Serwaa Principal Typist
Doris Hagan Senior Typist
Yeboah Darko Typist Grade II